Wśród mieszkańców Łomianek pojawia się coraz więcej inicjatyw krytycznych wobec sposobu zarządzania gminą. Około 20 takich grup dało początek projektowi, który chce przywrócić Łomiankom prawdziwą samorządność. Oto najważniejsze powody, dla których bierzemy sprawy w swoje ręce:

Niezgoda na arogancję władzy, podejmowanie decyzji wbrew mieszkańcom. Takich jak projekt tak zwanej małej obwodnicy wprowadzającej do naszego miasta ruch z kilkudziesięciotysięcznych osiedli w sąsiedniej gminie. Przebudowa ulicy Grzybowej, przeciw której protestują niemal wszyscy jej mieszkańcy. Remont ul. Warszawskiej, którego głównym efektem jest budowa kanalizacji deszczowej niezbędnej dla centrum handlowego na terenie dawnych Zakładów Drzewnych, i wiele innych.

Niezgoda na niewydolny i przestarzały sposób zarządzania gminą skutkujący bezradnością  wobec problemów, z którymi inne miasta dawno się już uporały: zagrożenie powodzią, komunikacja z Warszawą, jakość remontów dróg czy smog przez lata uważany za problem nieistniejący.

Niezgoda na zastępowanie informacji propagandą. „Gazeta Łomiankowska” ze względu na ilość zdjęć burmistrza jest pośmiewiskiem okolicznych samorządów i powodem porównań do „Trybuny Ludu” z czasów komunistycznych. Zamiast informacji o sprawach Łomianek, bez których nie jesteśmy w stanie patrzeć na ręce zarządzającym, otrzymujemy album fotograficzny burmistrza.

Naszym podstawowym celem jest lepsze zarządzanie Łomiankami. Dlatego do projektu zaprosiliśmy specjalistów i ekspertów. Nie było to trudne, bo wielu profesjonalistów mieszkających w naszej gminie jest oburzonych sposobem rozwiązywania naszych problemów. Dzięki tej współpracy powstają konkretne pomysły i projekty rozwiązań. Będziemy o nich stopniowo informowali.

Nasz projekt nie może się też obyć bez lokalnych liderów, osób obdarzonych zaufaniem mieszkańców i jednocześnie mających doświadczenie w samorządzie gminnym. Oni będą gwarantem, że nie zejdziemy z drogi uzgadniania wszystkiego z mieszkańcami.

Najważniejszy jest jednak bezpośredni kontakt. Dlatego nie ma dla nas nic cenniejszego niż opinie, pomysły i oczekiwania mieszkańców. Bez Waszego udziału projekt będzie wprawdzie lepszym rozwiązaniem niż obecne rządy, lecz nie będzie w stanie spełnić wszystkich Waszych oczekiwań.

Zapraszamy, chodźcie z nami!
mieszkancylomianek@gmail.com


Stowarzyszenie zwykłe „Mieszkańcy Łomianek” wpisane 29.01.2018 r. do ewidencji
prowadzonej przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego pod Nr 14.
Nr konta bankowego: 78 8009 0007 0019 4911 2001 0001
Tytuł wpłaty:
„wpłata na cele statutowe”

Comments
 1. Marek Pluciński

  Witam, przeczytałem powyższe (nad formularzem kontaktowym) powody „dla których bierzemy sprawy w swoje ręce”.
  Mam pytanie o konstruktywne pomysły na rozwiązanie głównej bolączki Łomianek – korków do W-wy, dzieki realizacji planowanej od lat 60-tych trasy przez Dąbrowę? Obezna ekipa zrobiła z tego wyborcze hasło. Mnie interesuje natomiast Państwa pomysł, jak tego dokonać. Chętnie zaangażuję się w każde działanie, które ma szanse powodzenia 🙂
  Pozdrawiam
  Marek Pluciński (jestem całkowicie apolityczny, a z wiekiem coraz bardziej anarchistycznie nastawiony)
  tel. 6080500032

 2. Anna Haraburda

  Dobry wieczór, zastanawiam się czy wybudowanie lodowiska tuż pod oknami osiedla Tęcza też mogło by się zakwalifikować jako „niezgoda”. Jak można bez konsultacji społecznych popełnić tak kosztowną inwestycję, która strasznie udrunila życie mieszkańcom osiedla. Nie wspomnę o estetycznej stronie tego przedsięwzięcia… Z tego co mi wiadomo były dostępne inne lokalizację… Mniej kolizyjne! Dlaczego nikt nikogo nie pyta o zdanie? Bo nie musi? Bo mu wolno? Ja się na to nie zgadzam.

Wyślij