Szanowni Państwo,

w związku z wykorzystaniem w dniach 30.09-3.10.2018 fragmentu motywu muzycznego karaoke do filmu zamieszczonego na naszej stronie oświadczamy, co następuje:

Możliwość użycia podkładu muzycznego w innym utworze ograniczona jest prawem cytatu lub przypadkami określonymi w art. 29 [1] ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Użycie podkładu muzycznego w tym przypadku pozostaje kwestią kontrowersji prawnych, jednakże z pewnością autor materiału powinien wskazać jego źródło. Ubolewamy, że do tego nie doszło, i naprawiamy błąd.

Z tego względu, kierując się ostrożnością i interesem twórcy, Małgorzata Żebrowska-Piotrak, po konsultacjach z prawnikami, podjęła decyzję o usunięciu kontrowersyjnego materiału z profilu „Mieszkańcy Łomianek” na Facebooku. Przy założeniu bezprawności wykorzystania podkładu, w ten sposób usunięto naruszenie. Zwracamy uwagę, iż niemalże każde wezwanie twórcy w takim przypadku zawiera w sobie żądanie usunięcia materiału. Materiał został z naszego profilu usunięty bez żądania twórcy, jako reakcja na zgłoszenie. Wraz z materiałem usunięte zostały wszystkie interakcje – polubienia, udostępnienia, kliknięcia i komentarze.

Podmiot, który dysponuje prawami do ww. podkładu muzycznego, został przeproszony za jego wykorzystanie. Jednocześnie uiściliśmy opłatę licencyjną w odpowiedniej wysokości.

Chcielibyśmy bardzo podziękować osobie, która zasugerowała nam istnienie naruszenia i zaprosić ją na spotkanie w przyszłym tygodniu, bo dialog jest dla nas ważny, także z osobami patrzącymi nam na ręce. Wyjaśnienie sprawy zajęło nam parę dni. Jednocześnie informujemy, że dopuszczamy dyskusję na każdy temat, w tym jesteśmy otwarci na głosy krytyczne, jednak granicą dyskusji są prawa drugiego człowieka. Insynuacje dotyczące popełnienia przestępstw nie będą akceptowane, w szczególności, gdy ich autorzy nie będą się podpisywać z imienia i nazwiska, a będą ukrywać się za fikcyjnymi profilami.

„Mieszkańcy Łomianek”