Jeśli mieszkasz w Łomiankach, a swój podatek dochodowy odprowadzasz poza Łomianki, to zachęcamy Cię do zrobienia kilku prostych kroków.

Wystarczy wypełnić formularz ZAP 3 i przekazać go do Urzędu Skarbowego właściwego dla nas, tj. Warszawa, ul. Skalbmierska 5. Od tego momentu to ten urząd będzie rozliczał Twoje podatki. Do niego też będziesz adresował swoje zeznanie podatkowe.

Od wielu lat sprawdza się zasada – tu mieszkam, tu korzystam. Rozpoczynamy więc ogólnomiejską kampanię na rzecz płacenia podatków w Łomiankach. Kierujemy ją do wszystkich osób mieszkających, pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą w Łomiankach, które dotychczas odprowadzały podatek dochodowy poza naszą gminę.

Zachęcamy do działania! Uaktualnijcie ZAP3, wpiszcie miejsce zamieszkania w odpowiednią rubrykę w formularzu PIT. Pamiętajcie też o przeznaczeniu 1% tym, którzy tego potrzebują – wiele lokalnych podmiotów liczy na nasze wsparcie.

38% naszego podatku dochodowego pozostaje w Łomiankach i składa się na ok. 1/3 ich budżetu. Dzięki tym środkom poprawiane jest codzienne funkcjonowanie miasta i gminy. Remontowane i budowane są drogi, montowane oświetlenia ulic, utrzymywane są przedszkola i szkoły. Dofinansowana jest również oferta kulturalna i edukacyjna.

Dlatego każda złotówka przekazywana do naszego wspólnego budżetu jest tak ważna dla każdego z nas – Mieszkańców Łomianek.

Maria Pszczółkowska